.

.

CPS BLACKMAX BFT850 Ултра-Лесни R-410A Спојката-Тип Ecentric Распрснување Алатка

CPS BLACKMAX BFT850 Ултра-Лесни R-410A Спојката-Тип Ecentric Распрснување Алатка

DEN 3423.60

Пристапност
Во достапна форма

CPS BLACKMAX BFT850. Ултра-Лесни R-410 A.Спојката-Тип Ecentric Распрснување Алатка.Пакет Димензии : 10.2 x 10 x 5 инчи; 3.85 Фунти.BFT850 Распрснување Алатка.FTXSG Реверзибилна R410 A Одблесокот Големина Колосек.BTLDB3 Deburring Алатка.BTC300 Премиум Цевка Машина.Пакување : Боја кутија.Сечење на Опсег : 3/8 -2-5/8 (10 - 67 мм) К. Г. Две појачани сечење и тркала со брз-променете го pin дизајн.Затворени се хранат завртка елиминира затнување и притискање.Четири линискиот ролки за прецизни цевки ротација.Брза исправка со брз-слајд хранат механизам.Издржливи алуминиум/гума knob.Алуминиумско куќиште е 50% полесен од челик дизајни.Внатрешни спојки покажува кога се формирани одблесокот е завршена.Седум брзо-промена на позициите за распрснување мека бакар и алуминиум цевка.Компактен, професионални, патентиран дизајн.Ексцентрични конус форми прецизни 45° разгореа завршува.Издржливи алуминиум материјал и гума knob.Сечење Опсег : 1/8 - 7/8 (3-22 mm) O. Д Одличен за мала цевка, затворен простор.Користење со или без ratchet се справи.Chromed, појачани сечење и тркала.Сечење Опсег : 1/8 - 7/8 (3-22 mm) К. Г. Chromed, појачани сечење и тркала.Обезбедува непречено се намали, дури и за малку деформирани цевка.Мека/Тешко сечење settings.Издржливи алуминиум и гума knob.Сечење на Опсег : 1/4 -1-1/4 (6 - 32 мм) O. Д Тешки перформанси од лесен алуминиум фалсификувани тело за месинг, бакар, алуминиум и нерѓосувачки цевка и електрични канал.Титаниум заврши сечење и тркала се вклучени.Сечење на Опсег : 3/16 -1-1/4 (5 - 32 мм) К. Г. Две брзо се промени, chromed, појачани сечење тркала.Затворени се хранат завртка елиминира затнување, притискање.CPS Производи е бизнис изградена од страна на техничари, за техничари.Ние дизајн Алатки за Стручната Служба Техничар.Со светот повеќето широк спектар на Течење Откривање технологии, Паметни Дијагностички алатки, и докажано за Одржување Решенија, CPS Производи е Workingman е Избор од 1989 година.

Главните карактеристики

Избор на клиент