.

.

uxcell 10 Пар Машки и Женски Pin Насловот,40 Pin 2.54 mm Директно Еден Ред Breakable Насловот Конектор за PCB Pin Лента

uxcell 10 Пар Машки и Женски Pin Насловот,40 Pin 2.54 mm Директно Еден Ред Breakable Насловот Конектор за PCB

DEN 203.76

Пристапност
Во достапна форма

Пакет содржина : 10 Пар Машки и Женски Pin Насловот,40 Pin 2.54 mm Директно Еден Ред Breakable Насловот Конектор за PCB Pin Лента.Функција : Еден ред, директно монтажа , машки pin насловот, електрична компонента, лесно да се инсталира.Pin насловот конектори се од суштинско значење за електронски компоненти, конектор суровини.Лесен за користење : Овие pin насловна лента може да се намали во било колку што е потребно.Примена : Ова pin насловот е конектор за PCB одбор и интегрирано коло, широко се користи во компјутерски и breadboard.Примена : Ова pin насловот е конектор за PCB одбор и интегрирано коло, широко се користи во компјутерски и breadboard.Се истакна : Овие pin насловна лента може да се намали во било која должина што needed Specification : Pin количина : 40 Pin растојание : 2.54 mm Total големина на : 101.6 *5 * 11.5 мм /4" * 0.2" * 0.45"(L*W*H)Пакет содржина : 10pairs x pin насловот.

Главните карактеристики

Pin quantity :
40
Pin distance :
2.54mm
Total size :
101.6 *5 * 11.5mm /4” * 0.2“ * 0.45”(L*W*H)
Package content:
10pairs x pin header :
Избор на клиент