.

.

Newtex Топлина Ракавици Отпорни на Висока Температура Fiberglass Ракавици До 2000°F ZetexPlus Ракавици за Заварување, Kilns, Топење, Стакло Дува (14)

Newtex Топлина Ракавици Отпорни на Висока Температура Fiberglass Ракавици До 2000°F ZetexPlus Ракавици за Заварување,

DEN 911.76

Пристапност
Во достапна форма

НАПРЕДНИ ЗАШТИТА : Zetex Plus Високи-Температура Ракавици можат да издржат постојана температури до 1500℉ и повремени температури до 2000℉!На 14 инчен должина оди само минато зглоб.Надградба на вашиот безбедност, со Newtex.ДИЗАЈНИРАН ПОДОБРО : На огромен дизајн ви овозможува брзо да се лизга надвор од ракавици ако вашите раце почнат да се добие премногу жешка.Ние користиме волна лагер за внатрешни работи за удобност и двоен-stitched индустриски засилен шевовите за издржливост.НАЈДОБАР ОГАН БЕЗБЕДНОСТ : Zetex Plus користи fiberglass обложени со нашиот комерцијален vermiculite да се создаде неоргански високо отпорни на топлина, кој произведува никакви опасни outgassing.Нашите материјали се води слободна и азбест слободни и се категоризирани за тешки индустриски употреби.КОРИСТЕТЕ ГИ има НАСЕКАДЕ : На целосно артикулирани прсти направи овие ракавици совршен за широк спектар на екстремната топлина апликации.Тие се совршен за заварување, топење, леење работа, kilns, стакло дува, леење, калапи, и повеќе.ГО ДОБИЕТЕ НАЈДОБРОТО СО NEWTEX : имаме повеќе од 40 години искуство за обезбедување на топлина и оган заштита на домови и на индустријата низ Америка.Сите наши производи се произведени токму тука, во САД во нашата Њујорк објект.Ние сме горди да ги поддржи нашите стоки и се тука за да помогнат со нешто што треба.На Zetex Plus материјал кој се користи во Newtex ракавици е силно texturized fiberglass ткаенина третирани со комерцијален висока температура vermiculite слој.Овој слој овозможува топлина за да ги растера рамномерно низ површината на ткаенината, значително зголемување на неговата отпорност на топлина.Оваа топлина отпорни ракавица може да издржи температури до 1500° С во текот на подолго траење апликации и максималните температури до 2000° F. Продолжен директен контакт со температури околу 2000°F може да го оштети овие ракавици.

Главните карактеристики

Избор на клиент