.

.

Landworks Мини Дрво Chipper Компактен Дизајн 3 Инчен Максимален Капацитет & Комунални Услуги Количка Електрични 48V DC Li-Ion Батерија Напојува 500LBS Оптоварување [Пакет се Справи

Landworks Мини Дрво Chipper Компактен Дизајн 3 Инчен Максимален Капацитет & Комунални Услуги Количка Електрични

DEN 2281.92

Пристапност
Во достапна форма

ft на Cubage да се вчита.2 MPH) (Променлива) и ГОЛЕМИ 13" Пневматски Тркала.МАКС Работен Капацитет од 500 lbs (230kgs) / Влечни Капацитет од 1.EFFFICIENT ПЕРФОРМАНСИ; Оваа Мини Дрво Chipper Шредер Mulcher дизајн има Намалување на Соодносот од 15 : 1, способни на висока јачина на звук Chipping/Уништувањето/Прекривка преку Големи Продолжен Feeing Цевка за до 3" МАКС органи, екстремитети и остатоци.1 MPH) (Променлива) / Обратна : 0-3.МОЌЕН; Ова Chippers моќен одвратна почнувајќи 7 HP Хоризонтална 4-мозочен удар Еден Цилиндар OHV Гас Напојува Мотор, рачки до 3" со дијаметар од дрво без проблем; Гориво w/ 87+ champion бензин (НЕ ЕТАНОЛ се препорачува), за 0,7 литри Максимален капацитет.Ова дрво chipper доаѓа со 3-годишно ограничен.Landworks Електрични AGM Батеријата 48 Volt DC 500 W Количка/Комунални Количка 500 LBS & 1000+КГ Товар/Превоз Капа w/Сите Намена Модуларен Товар Кревет и Големи 13" Тркала Брзина : Напред : 0-5 километри/h (3.НАЈДОБАР АПЛИКАЦИЈА; Користете за Шумарство, Градини, Уредување или Зелен Отпад за Рециклирање на чип дрво гранки/екстремитети, делите четка, прекривка лисја и пченка акции; НЕ се користи за : свеж зеленчук, борови шишарки, палмини гранки (fronds ќе џем), pertrified дрво или винова лоза.Секогаш работат машина според насоки во прирачник за корисникот, секогаш носат соодветни рака & око за заштита (моторното МАСЛО НЕ се ВКЛУЧЕНИ).Се јавуваат & здобијат со Доминација над вашиот 'сфера на влијание" од страна почнувајќи тука.

Главните карактеристики

Избор на клиент