.

.

Рос-Simons Врежан Jade Феникс Pendant Со 14kt Жолто Злато

Рос-Simons Врежан Jade Феникс Pendant Со 14kt Жолто Злато

DEN 3336.00

Пристапност
Во достапна форма

JADE ВО 14 KT ЖОЛТО ЗЛАТО — Врежан jade феникс pendant со 14kt жолто злато. 43mm врежан зелена jade.Полиран финиш. 2 во 1/8.долго време од 1 5/8 во.широк.Се вклопува синџир до 5мм, се продава одделно.ЗАВРШУВАЊЕТО НА ДОПИР — Со нејзините безвременски дизајн, оваа прекрасна jade pendant додава женски акцент на било стил.Го спарите со вашиот секојдневен или формална облека.РОС-SIMONS КВАЛИТЕТ — Лекување на себе си на луксуз Рос-Simons парична казна накит.Дали вашиот избор е направен од 14kt злато, 18kt злато или згодна фунта сребро, нашиот накит секогаш прави траен успех.СОВРШЕН ПОДАРОК ЗА НЕА — Ова е идеален подарок за вашата сестра, ќерка, мајка, сопруга, внука, тетка, најдобар пријател, девојка или себе си!Дали таа сака модерен или традиционален накит, Рос-Simons има широк избор на белегзии, обетки, ѓердани и прстени за да изберете од.ПОДАРОК КУТИЈА ВКЛУЧЕНИ — Рос-Simons накит пристигнува убаво спакуван во подарок кутија, подготвени да задоволство за секоја прилика, вклучувајќи родендени, Божиќ, Денот на Мајката, годишнини, Денот на Вљубените, свадби, graduations и многу повеќе!Поради природни карактеристики на gemstones, секој е уникатен и може да имаат недостатоци, како што се содржини , флеки и облачност, како и боја варијации.Рос-Simons претставува современа стилови со безвременски жалба.Нашата зелена jade pendant опишува еден исклучително врежан феникс симбол на обновување и преобразување.Ова е навистина убава фигура со една прекрасна порака дека ќе биде инспирација за годините што доаѓаат.Еден 14kt жолто злато бејл се вклопува до 5мм синџир, се продава одделно.Врежан зелена jade феникс pendant.Секој Рос-Simons објектот ќе пристигне во парична казна накит презентација кутија.Продавница Рос-Simons накит ризик, како и сите предмети вклучуваат 30-ден 100% пари гаранција за враќање.Камен Information Gem Тип 1 : Jade Stone Намали На 1 : Добро-Cut Stone Боја 1 : Green Stone Јасност 1 : Green Stone Форма 1 : Полу-Round Stone Создавање На Метод 1 : Natural Stone Методот На Третман 1 : Обоена, Impregnated Stone Тежина 1 : 0 Carats Number На Камења 1 : 1.

Главните карактеристики

Избор на клиент