.

.

Најк Мажите Flex Контрола TR3 Патики

Најк Мажите Flex Контрола TR3 Патики

DEN 1389.84

Пристапност
Во достапна форма

Текстил и Синтетички.Увезени.Синтетички единствена.Вратило мерки околу ниско врвот од лак.СТАБИЛНОСТ ИЗГРАДЕНА НА FLEX : На Најк патики за мажите се прилагодени за експлозивни вежбање.На лесни удобност нуди стабилност, сепак, леснотија во движењата.ЛЕСНА : обука чевли за мажи се состои од лесни, абразија-отпорен материјал кој го подобрува издржливост во сите услови, дожд или сјај.ПРИРОДНО ДВИЖЕЊЕ На : машки чевли карактеристика длабоко flex жлебови кои ќе ви се движат ногата природно.Делумно bootie и традиционалните јазик на понудата се лизга на и исклучување на удобност.ЗОНСКИ АМОРТИЗИРАЊЕ : салата чевли за мажите имаат гумени outsole дека е обложена со текстура влечење, подобрување на сила и агилност за време на игра.ГЛУЖДОТ МОБИЛНОСТ : флексибилен дизајн на мажите чевли нуди страна-на-страна стабилност, додека одржување на глуждот мобилност со повеќенасочни активност.Нагласувајќи лесни удобност и стабилност, Nike Flex Контрола 3 Чевли е прилагодена на експлозивни вежбање.Својот лесен, флексибилни горниот карактеристики на midfoot седло за прилагодливи стабилност, додека нејзините outsole карактеристики длабоко flex жлебови да ги споделите вашата нога се движи природно.

Главните карактеристики

Избор на клиент