.

.

Мека Бејзбол Ракавица, Тимски Спортови, Безбол Обука Ракавици Софтбол Првата База, Мит Левата Рака Фрли Мит за Деца, Младите Возрасни 10.5 инчен-12.5 инчен

Мека Бејзбол Ракавица, Тимски Спортови, Безбол Обука Ракавици Софтбол Првата База, Мит Левата Рака Фрли Мит

DEN 299.52

Пристапност
Во достапна форма

Faux Кожа. ⚾ГОЛЕМИНА ИНФОРМАЦИИ : 10.5 инчен софтбол мит е совршен за деца на возраст од 10 години и погоре, 12,5 инчен мит е совршен за младите на возраст од 16 години и погоре. ⚾МАТЕРИЈАЛ : бејзбол ракавица усвојува мека faux кожа, удобно да го допрам, да може ефективно да се намали болката на фаќање на топката. ⚾Парична КАЗНА ИЗРАБОТКА : Ткаени faux кожа со уредни крои.на конец за шиење е дизајниран за ракавици, што не е лесно да се отвори и да се прекине. ⚾ХУМАНИЗИРАНО DESIGNTHE : Кадифен рака стража на врвка за околу ги штити против носат и солза, апсорбира влага и фитили далеку пот. ⚾ВИСОК КВАЛИТЕТ : На засилен и задебелена СТП ракавица назад можат да го издржат силни удари и солзи без деформација.Носат отпорни и имаат долг животен век. 10.5 инчен : Одговара за деца 10 години и подолу. 12.5 инчен : Одговара за возрасни 16 години и погоре. 1 X Бејзбол Мит (Безбол Не Се Вклучени).Десната Рака Се Фрли.Две големина се достапни за вас : . 10.5 инчен : Одговара за деца 10 години и below12.5 инчен : Одговара за возрасни 16 години и погоре.

Главните карактеристики

Избор на клиент