.

.

Bushnell Банер Мрак & Зора Мулти-X BDC Reticle Прилагодливи Цел .17 HMR и .22 Riflescope, 3.5-10X 36mm

Bushnell Банер Мрак & Зора Мулти-X BDC Reticle Прилагодливи Цел .17 HMR и .22 Riflescope, 3.5-10X 36mm

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Квалитетот оптика со одлична HD јасност. 100% квалитетот на материјалите што се користат и тестирани опширно.Убава дизајн и издржливост изграден за да трае.Riflescope специјално дизајниран за .17 HMR и .22 пушки; 36mm цел леќа со 3.5 x 10x зголемување.Мрак за брзо-фокус окуларот.Поле-на-view (на 100 метри) : 30 нозе во 3.5 x; 10.4 нозете на 10x. 100-процентно водоотпорен/fogproof/shockproof изградба.Прашај било трофеј ловец.Тие ќе ви кажам повеќе ознаки се полни во ниско-светло часа отколку во било кое друго време.Внесете го Bushnell Банер 3.5-10x 36 Мулти-X riflescope, обем дизајниран да excel во рано наутро и доцна-вечер светлина.Кој Мрак & Зора Светлината (DDB) мулти-обложени леќи за јасност и светлината во слабо светло, ќе додадете скапоцени минути на секој лов ден со Банер Мрак & Зора серија.Со еден-парче цевка дизајн, Знамето Мрак & Зора линија вклучува целосен асортиман на специјалност домет за биг-игра, varmint, .22 rimfire, голтка, црна прав и турција лов.Банерот 3.5-10x 36 Мулти-X riflescope е дизајниран специјално за .17 HMR и .22 пушки.

Главните карактеристики

Избор на клиент