.

.

SHINESTAR 0-20 PSI Прилагодливи Пропан Регулатор со Црево (12FT), Совршен за Оган Јама, Турција Fryer, Грејач, Режач, Гради, Orifice Конектор Вклучени

SHINESTAR 0-20 PSI Прилагодливи Пропан Регулатор со Црево (12FT), Совршен за Оган Јама, Турција Fryer, Грејач,

DEN 623.76

Пристапност
Во достапна форма

【Прилагодливи】 регулаторот ви овозможува да ја прилагодите јачината на притисок од 0-20 PSI, кој може да се контролира пламен интензитет за потреба. 【Мулти Цел】 Совршен за турција fryer, гради, режач, оган јама, пушач, грејач, и повеќе. 【12ft Црево】 ти Дава многу должина, овозможувајќи за флексибилни конфигурации. 【Стандарден Конектор】 QCC-1 Монтирање (Acme Орев) x 3/8" Женски Одблесокот. 【Екстра Бонус】 Доаѓа со месинг orifice конектор со 3/8" Одблесокот M x 1/8" MNPT.Нова Верзија е тука.SHINESTAR Нова Надградена 12 FT пропан регулатор со црево.Прилагодливи притисок до 0~20 PSI, за да добие топлина брзо треба и брзо се вари.Прецизна Контрола на Протокот!Надградена knob е посилна, stabler за одржување на температура ќе сакате за време на готвењето.Наместо кревка тенка пластична капа. 12-метарски црево остава доволно простор за резервоарот и сите fixings.Издржливи гумени црева обезбедува сигурна, херметички конекција за Безбедност.Брзо и лесно се инсталира на 5-40lb пропан тенкови.Спецификација -Должина : 12 Нога -Материјал : Гума и месинг -Конекции : QCC / Тип 1 X 3/8" Женски Одблесокот-Orifice Фитинг : 1/8 Машки NPT x 3/8" Машки Одблесокот-Прилагодливи Притисок : 0-20 PSI -Капацитет на Проток : 122,000 BTU/hr -Вишокот на протокот на заштита : Yes-АДС Сертифицирано : Да Предупредување -Не се погодни за апарати кои треба ниска регулатори на притисок.Забелешка : За Надворешна Употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент