.

.

Homga Наводнување Капе Комплет, 100ft/30M се Прилагодува Автоматски Микро Систем за Наводнување, Празно Дистрибуција, Цевки Црево Atomizing Млазници Drippers Наводнување Капе Ко?

Homga Наводнување Капе Комплет, 100ft/30M се Прилагодува Автоматски Микро Систем за Наводнување, Празно Дистрибуција,

DEN 479.76

Пристапност
Во достапна форма

НАВОДНУВАЊЕ капка по капка СИСТЕМ : Мислам на полесно да водата вашиот растенија?Потоа мора да се обиде на 1/4" Автоматски Систем за Наводнување!Тоа доаѓа со 25 метри на црева, прилагодлив капе и магла млазници, како и сите основни алатки, да им помогне на водата вашиот 30 растенија, одеднаш автоматски.ВРЕМЕ - и ВОДА-ЗАШТЕДА : Нашите микро систем за наводнување ќе заштедите до 70% вода, со доставување на вода на коренот зона полека и прецизно и минимизирање на испарување.Исто така, може да се прилагоди на проток на секоја млазницата да одговараат на различни растенија.Само така лесно и ефикасно!.ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ : На DIY наводнување капка по капка комплет вклучува сите потребни градина додатоци за да го прилагодите вашиот сопствен систем за наводнување!Покрај тоа, цевки е направен од високо-одделение ПВЦ пластика, што е УВ-отпорни, за долгорочна употреба и, исто така, безбедни за одгледување растенија.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Супер лесна инсталација, Нема специјални вештини, Не копа или молк!Само следете ги нашите едноставен чекор-по-чекор слика инструкции.Комплет, исто така, вклучува земјата удели, најлон врски, и Тефлон лента.СОВЕТИ : Топлина на цревото крајот во топла вода за една минута пред да го користите.ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Овој сестран наводнување капка по капка комплет може да се широко се користи на вода или на магла вашата градина, стаклена градина, патио, тревник, цветните леи, тенџере растенија, виси кошеви, хидропоника, зеленчук, плевели, potted овошје, и повеќе.Идеален ефикасна растенија полевање!.

Главните карактеристики

Избор на клиент