.

.

Starrett 657TW Магнетна База Со Флекс-O-Пост Собранието И Фино Прилагодување на Прилогот

Starrett 657TW Магнетна База Со Флекс-O-Пост Собранието И Фино Прилагодување на Прилогот

DEN 8772.00

Пристапност
Во достапна форма

Прилагодување заземаат ракави со заклучување орев за одржување на соодветен степен на пост ригидност.Пост сит има 3/8"дупка (кој, исто така, ќе зафат AGD dial индикатори од страна на стеблото).Заклучување лост стегната внатрешни челик кабел за да се направи пост крути и се намести во положба.Магнетна база број 657 P има pushbutton за вклучување/исклучување.Flex-O-Пост вклучува прилагодување take-up ракав, пост сит, заклучување на Менувачот, магнетна база.За употреба со сите Starrett Тест, Назад-Клипот, AGD, Бирање, и Минијатурни Dial Индикатори.Исто така accommodates слични показатели на други производители.Флексибилни пост е собранието на краток цевка челик делови и прецизност топката зглобовите, поврзани со внатрешна челичен кабел.Тоа може да се прилагоди на било која позиција и заклучена со вртење на рачката во близина на магнетна база.Ова го прави возможно да се користат индикатори во незгодна местата кои се тешко да се постигне со конвенционалните држи уреди.Насобраните на магнетна база, пост има вертикална дофат на околу 15" (380mm) и хоризонтален опсег од околу 10" (250mm).Индикаторот сит и на крајот на пост може да се ротира преку 360 степени и да се заклучат во било која позиција.Базата има три прецизност земјата магнетни контакт површини.Костец хоризонтално, вертикално или наопаку.V-чекор има основа да arbors, шахти, chucks.Број 657 W Прилог овозможува фино дотерување да се направи, управувана од страна на вртење на фино прилагодување на палецот завртка (со пост заклучени во цврста позиција) за да се нула, а потоа поставете го индикаторот.Мерач Род : 3/8" x 3" има 5/16, 1/4 и 7/32" чекори, има сос служ. 708, 709, 711 и 811 dial тест на показателите по телото се стега.На Starrett 657 T Flex-O-Пост Индикатор за Носител со Магнетна База на Целосна Assemblie е за употреба со сите Starrett Тест, Назад-Клипот, AGD, Бирање, и Минијатурни Dial Индикатори.Исто така accommodates слични показатели на други производители.Флексибилни пост е собранието на краток цевка челик делови и прецизност топката зглобовите, поврзани со внатрешна челичен кабел.Тоа може да се прилагоди на било која позиција и заклучена со вртење на рачката во близина на магнетна база.

Главните карактеристики

Избор на клиент