.

.

Оптички влакна Splice Куќиште, Панел Кутија, 1 парче 1 во 1 од Хоризонтална Оптички Влакна Splice Куќиште IP68 Водоотпорен Влакна Кабел Кутија(24 Core)

Оптички влакна Splice Куќиште, Панел Кутија, 1 парче 1 во 1 од Хоризонтална Оптички Влакна Splice Куќиште IP68

DEN 1204.56

Пристапност
Во достапна форма

【Заштитна функција】На оптички влакна splitter може да се спречи материјал стареење предизвикано од топлина, студ, светлина, кислород и микроорганизми во природата, и има одлична механичка сила.【Делокруг на примена】На оптички влакна splice кутија е погодна за надземни, цевковод, директно закопани и филијала на поврзување на различни структурирана оптички влакна. 【Високо-квалитетни материјали】дистрибуција кутија тело е направен од засилен пластика, висока цврстина, отпорност на корозија, запечатени и сигурен,и да играат улога на заштита и конекција. 【Главната функција】панел кутија може да уреден продавница влакна конектор и останатите влакна, во која складирање диск може да биде до четири слоеви голем капацитет и прилагодени според бројот на јадра е поврзан со оптички кабел.На оптички влакна splice кутија е погодна за надземни, цевковод, директно закопани и филијала на поврзување на различни структурирана оптички fibers2.Ние ќе строго контрола на секој процес на производство, и, исто така, ќе се спроведе прецизен инспекции пред да замине на фабрика да се обезбеди квалитетот.Ве молиме да бидат сигурни да го користите.

Главните карактеристики

Избор на клиент