.

.

FASJ Црна USB2.0 / USB3.0 ABS Компјутер Додаток Надворешни Оптички Диск, Оптички Диск, за

FASJ Црна USB2.0 / USB3.0 ABS Компјутер Додаток Надворешни Оптички Диск, Оптички Диск, за

DEN 868.56

Пристапност
Во достапна форма

High‑speed USB 3.0 надворешни DVD диск, со нови трајни DVD loader, ниска отпорност и анти‑мешање способност, може да ви донесе брз и искуство.Возачот е plug and play, без дополнителни возачот е потребно, многу полесно за вас да се користи тоа и тоа може да ви помогне да работат и учат ефикасно.Тоа не е само на читателот, но исто така режач.Можете да уживате во филмови, музика, резервни копии на податоци, инсталирање на софтвер, системи за снимање Цд-а, и така натаму.Висок‑квалитет, ултра‑тенок и компактен дизајн ви овозможува да се користи една или повеќе лап-топ компјутери во секое време, насекаде, со што богата аудиовизуелни забава.За поддршка на системот за 2000/2003 / за xp / за 7/8/10, за Vista и за OS X оперативен систем(вклучувајќи ги сите верзии на тоа).Функција : 1. Возачот е plug and play, без дополнителни возачот е потребно, многу полесно за вас да се користи тоа и тоа може да ви помогне да работат и учат ефикасно.2. Тоа не е само на читателот, но исто така режач.Можете да уживате во филмови, музика, резервни копии на податоци, инсталирање на софтвер, системи за снимање Цд-а, и така натаму.3. High‑speed USB 3.0 надворешни DVD диск, со нови трајни DVD loader, ниска отпорност и анти‑мешање способност, може да ви донесе брз и искуство.4. Висок‑квалитет, ултра‑тенок и компактен дизајн ви овозможува да се користи една или повеќе лап-топ компјутери во секое време, насекаде, со што богата аудиовизуелни забава.5. За поддршка на системот за 2000/2003 / за xp / за 7/8/10, за Vista и за OS X оперативен систем(вклучувајќи ги сите верзии на тоа).Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Оптички Drive Material : ABSColor : Black Output Напон : 3-5 VSupport систем за Windows 2000/2003 / за xp / Windows 7/8/10, за Vista и за OS X оперативен систем(вклучувајќи ги сите верзии на тоа).Поддршка на Компјутер, Лаптоп, Десктоп, Notebook The Возачот е Plug and Play, Без Дополнителни Возачот е Required Reading Брзина : CD-ROM-от 24 XCD-Р 24 XCO-RW 24 XDVD-ROM-от 8 XDVD-Р 8 XDVD-RW 8 XDVD-RAM меморија 6 XWrite Брзина : CD-R 24 XCR-RW 16 XDVD-Р 8 XDVD-RW 4 X Пакет Листа : 1 x Оптички Drive1 x Прирачник .

Главните карактеристики

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Optical Drive
Material:
ABS
Color:
Black
Output Voltage:
3-5V
Support system for Windows 2000/2003 / for xp / for Windows 7/8/10, for Vista and for OS X operating system(including all the versions of it). :
Support Computer Laptop, Desktop, Notebook :
The Driver is Plug and Play, No Additional Driver is Required :
Reading Speed:
CD-ROM 24X :
CD-R 24X :
CO-RW 24X :
DVD-ROM 8X :
DVD-R 8X :
DVD-RW 8X :
DVD-RAM 6X :
Write Speed:
CD-R 24X :
CR-RW 16X :
DVD-R 8X :
DVD-RW 4X :
Package List:
1 x Optical Drive1 x Manual   :
Избор на клиент