.

.

Axygen ТФ-420-L-R-S MAXYMum Обновување Eppendorf Ултра Микро Компатибилен Филтрирани Pipet Совети, 20 microliter, Јасно PP, RNase/DNase-Бесплатно, Racked, Стерилни (1 Случај: 96 Совети/Рек; 10 Полици/Еди?

Axygen ТФ-420-L-R-S MAXYMum Обновување Eppendorf Ултра Микро Компатибилен Филтрирани Pipet Совети, 20 microliter,

DEN 1658.40

Пристапност
Во достапна форма

MAXYMum Обновување на филтерот за совет за Eppendorf Ултра Микро апликации кои бараат висока точност и reproducibility.Јачина на звук : 20 microliter; боја : јасно.Racked; пред-sterilized.Идеален за пренесување на слатка ДНК, РНК и протеински решенија.Уверение RNase, DNase и Pyrogen слободни.Оваа MAXYMum Обновување филтер совет е за Eppendorf Ултра Микро апликации кои бараат висока точност и reproducibility.Идеален за пренесување на слатка ДНК, РНК и протеински решенија.Сите совети функција на "Уни-зафат" дизајн, кој уверува херметички печат со повеќето големи брендови на pipettors.Совети се изградени со користење на дијамант-полиран калапи за елиминирање на кариес и occlusions, кои предизвикуваат примерок задржување.Направен од една единствена полимер што е отпорен на ДНК, РНК и протеински почитување, совети ќе не denature ДНК.Произведени без било средно супстанции, како на пример, спојници, Силикони или тешки метали, кои може да contaminate примероци.Овластен да бидат ослободени од DNase, RNase, и pyrogens.Hydrophobic филтер бариера.Пред-sterilized.Јачина на звук : 20 microliter.Боја : Јасно.Corning Axygen # : ТФ-420-L-Р-С.

Главните карактеристики

Избор на клиент