.

.

WILTEEXS Гас Регулаторот Замена за Колман Скари Регулатор на Собранието C001, 5010000743 Модел, Roadtrip LXE LXX Серија Преносни Скара Griddle Модератор

WILTEEXS Гас Регулаторот Замена за Колман Скари Регулатор на Собранието C001, 5010000743 Модел, Roadtrip LXE

DEN 443.76

Пристапност
Во достапна форма

????????[ТРАЈНИ АЛУМИНИУМ И МЕСИНГ КВАЛИТЕТ] гас регулаторот замена за Колман конектор е направен од 100% солидна месинг и Цинк алуминиумски материјал, кој е анти- ' рѓа и анти-корозија.На Колман регулатор на собранието е цврсти и издржливи во употреба. ????????[ОДГОВАРА ЗА TABLETOP GRIDDLES] Овој Колман скари регулаторот делови замена одговара за Колман roadtrip преносни скара, одговара за roadtrip LXE, ЛЕ, LX, LXX скари модел.Се замени за 9942 A5251, 9942-A5251, 5010000743, REG525, 9942-5251 дел број. ????????[ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА И ИНСТАЛИРАЊЕ] гас регулаторот замена Колман нема потреба алатки за да ви помогне.Постојат 2 методи за користење на griddle регулаторот.Првиот, регулаторот месинг конектор може директно да се поврзе на скара, а другата страна се поврзува со контејнери за еднократна употреба пропан тенкови.Вториот, Колман регулаторот, може да се користи со пропан црево. ????????[РЕГУЛАТОРОТ ПАРАМЕТАР] проток на Гас : 25000 BTU/час, вентил за притисок : 11"В. В. Може да се користи низок притисок 1lb пропан модератор. ????????[ШИРОКО ПРИМЕНА] Овој roadtrip griddle регулаторот замена на делови може да се користи во затворен или на отворен или кога ќе се roadtrip.Тоа може да се користи за секојдневниот живот, или да се користат за семејството партии или посебен фестивал прослави и roadtrip.Користење на griddle регулаторот може да се подобри готвење ефикасност и донесе среќа на животот.Нашите WILTEEXS скара регулаторот може да се вклопи во следните модели на Колман : . 9944-851 Скара Ле, 9944-852 Скара Ле, 9944-760 Скара Ле, 9944-855 Скара Ле, 9944-785 Скара Ле. 9941-765 Скара Lx, 9941-768 Скара Lx, 9941-765 LX Скара, 9941 A768 Скара. 9949-750 P Скара Lxe, 9949-750 C Скара Lxe, 9949-758 Скара Lxe, 9949-759 Скара Lxe.

Главните карактеристики

Избор на клиент