.

.

Поларизирана Велосипедизам очила за сонце за Мажи Жени UV400 Спортски очила за сонце за Велосипед

Поларизирана Велосипедизам очила за сонце за Мажи Жени UV400 Спортски очила за сонце за Велосипед

DEN 429.60

Пристапност
Во достапна форма

【UV400 ПОЛАРИЗИРАНА СПОРТСКИ очила за сонце】УВ Заштита Слој, поларизирани очила за сонце употреба со материјали од висок квалитет за безбедност и отпорност, и Тие се издвојува за нејзиниот ultralight јасно, еластичност, стабилност и отпорност.Велосипед спортски очила за сонце, UV400 заштита слој, го блокира штетните UVA & UVB Зраци, се намали товарот на очите и да се обезбеди удобен видите. 【SMART & ЛЕСНИ】 Ultralight Рамка Тежина.ќе заборавајте ќе се носи со нив во средината на една авантура не можете да ги споделите со тешки очила за сонце тежат на вас долу.Нашите Спортски Поларизирани очила за сонце се идеални за користење од страна на мотор ,возење велосипед, возење, трчање, бејзбол,риболов, racing, голф,скијање и качување, пешачење или други активности на отворено ентузијасти. 【ВЕЛОСИПЕДИЗАМ очила за сонце ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН】На ергономски дизајн, TR90-Удобност, прилагодлив мека носот влошки може да обезбеди одлична одговара за се соочуваат со различни форми.Поларизирани очила за сонце, исто така, може да се прилагоди на висината на очила и растојанието од лицето за да се спречи fogging благодарение на своите одлични рака зафат, прилагодлив носот влошки и еластична ремени, овие очила за сонце може да остане во место.Супер тековната намали леќа за да се избегне кондензација. 【ПОШИРОК ПРИКАЗ на ДИЗАЈНОТ】 очила за сонце со УВ заштита, пошироки леќи не само што обезбеди поголемо поле на гледање, но исто така се повеќе windproof и прашина-доказ , и подобро да ја заштитите очите од инсекти.Криви дизајн леќа има низок отпор на воздухот и е погодна за Водење на Бејзбол Риболов Голф очила за сонце.Пакувањето на велосипедизмот очила за сонце се изработуваат од полесни материјали и можат да бидат обесени на половината, што го прави лесен за употреба. 【ПОВЕЌЕ СТИЛ очила за сонце ИСКУСТВО】Ние сме секогаш отстапување за правење на квалитетот Велосипедизам очила за сонце со високи перформанси.Ние ги доставуваме поларизирани очила за сонце за мажи и жени со повеќе бои за да се исполнат вашите персоналните потреби.Постојат различни видови на Поларизираната Спортски очила за сонце за да изберете од, кои можат да ги задоволат вашите потреби.TR90 frame Polarized lens Polarized Lens ширина : 2.4 инчи.

Главните карактеристики

Избор на клиент