.

.

Замена Лого, 6808ZZ Длабоко Ритам Топката Имајќи ABEC-1 (10PCS) Прецизност Имајќи 40x52x7 мм Тенок Дел Топката Лежишта 6808Z 61808Z 6808 ZZ

Замена Лого, 6808ZZ Длабоко Ритам Топката Имајќи ABEC-1 (10PCS) Прецизност Имајќи 40x52x7 мм Тенок Дел Топката

DEN 2042.40

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Снабдување квалитет гаранција со професионална услуга.Со цел зачувај вашето време ,ве Молиме проверете со вашиот број на моделот пред да нарачате.Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.ОНА ШТО Е ТЕНОК ДЕЛ ЛОГО И КАКО ТОА СЕ НАМАЛАТ ТРОШОЦИТЕ?Тенок Дел Топката Лежишта беа развиени за апликации каде простор ограничувања се од најголема важност.Како што самото име имплицира, разликата помеѓу внатрешноста и надворешноста на дијаметри на прстените е минимален или разреди по.Се разбира, ова доаѓа по цена од компромитирање оптоварување капацитети.Сепак, овие лежишта се уште може да се сместат на релативно светлина радијална удар или во комбинација товари.6700 Серија – Метрички димензионални серија за многу ограничен простор за апликации и многу светлина loads6800 Серија – Метрички димензионални серија за ограничен простор апликации и светлина loads63800 Серија – хибрид помеѓу 6800 и 6900 Серија со оптоварување капацитетите на 6800 серија, но ширина на 6900 серија.6900 Серија – Метрички димензионални серија за ограничен простор апликации и потешки loads Item : 6808-ZZ, 6808 ZZ Длабоко Ритам Ball Structure : Тенок Дел Топката Bearing Material : 52100 Хром Steel Surface Грубост : Ra 0.05 Премази : Antirust Oil Type : Метал Заштитените ( ZZ )Понесе Кол (d) : 40 mm Outer Кол (D) : 52 mm Width (Б) : 7 mm Clearance : C0 Grades : ABEC-1 Lubrication : Со Grease Weight : 33 g Quantity : 1 Lot = 10 PCSReturn може да биде губење време.ве молиме потврдете го објектот пред да нарачате.Ако сте примиле скршени, оштетен објект.бесплатни го замени.

Главните карактеристики

Избор на клиент