.

.

Меки Силиконски Против Пролизгување на Носителот, PTSLKHN Eyeglass Храмот Совети Ракав Retainer, Уво Кука за Очила, очила за сонце, Читање Очила (Црна)

Меки Силиконски Против Пролизгување на Носителот, PTSLKHN Eyeglass Храмот Совети Ракав Retainer, Уво Кука за

DEN 131.76

Пристапност
Во достапна форма

Вклучува 5 парови на анти-лизга уво куки за храмови, 5 пара храмот ракави.И двата вида се црни.Направени од високо-квалитет со силиконска, лесна, мека и еластична, Одговара на повеќето Деца и Возрасни големина очила или очила за сонце.Ергономски дизајн, лесно да се користи.Меки силиконски спречува непријатноста предизвикана од хард рамка и додава утеха за својата работа и живот.Сите тие се во мала пластична кутија за лесни за складирање. 100% осигурување на квалитет, може да се врати на стока во секое време, доколку не сте задоволни.ПРОИЗВОД CHRACTERIZATION : Висок квалитет со силиконска направени, мека andcomfortable,без оштетување на увото,може да се користи во секакви прилики.Различни од другите традиционални glassesmaterial, на силиконски може да се заврши во текот на очила за нозе,за ослободување од thepressure на очила Храмот и прави да се чувствувате удобно.УПОТРЕБА СОВЕТИ : Ако тие се тешко да се стави за да се yourglasses,ве молиме топлина за 30 секунди со топла вода за да се олабави.Можете исто така да usesome лубрикант како рака крем да се применуваат на вашите очила рамка оружје.Многу лесен за чистење!Само го користите сапун и waterto се мијат.Оставете го да се исуши природно, или со фен за коса.ТОПЛО СОВЕТИ : ►Тоа е предложен за промена на нови една за секоја од 3 месеци да preventbacterial одгледување. ►Ве молиме да ги задржи подалеку од деца под 3-годишна возраст.На productcontains мали предмети, кои се не соодветни за деца под 3 години.Не проголта! .

Главните карактеристики

Избор на клиент