.

.

uxcell Влакна Кабел,3 Метри 10Ft ВАЛУТНА да LC Дуплекс 9/125 Single-Mode Оптички Влакна Кабел Скокач Оптички Парче Мозок ВО странска валута-LC

uxcell Влакна Кабел,3 Метри 10Ft ВАЛУТНА да LC Дуплекс 9/125 Single-Mode Оптички Влакна Кабел Скокач Оптички

DEN 227.76

Пристапност
Во достапна форма

ВАЛУТНА да LC Влакна Patch Кабел Еден режим 9/125 OS1 влакна се специјално дизајнирани за брз Етернет, Влакна Канал, Gigabit Ethernet Брзини, центарот за податоци, просторот, образовни, LAN, САН, комерцијални, 10 GBASE-L (1310 nm), 10 GBASE-E (1550 nm), 1000 BASE-LX (1300 nm) и Асинхрони Трансфер Мод (АТМ) апликации.Таа поддржува видео, податоци и говорни услуги。.Оваа влакна OS1 ВО странска валута/LC Влакна Печ Кабелот е во согласност со минлив исхемичен напад/ОВЖС 492 AAAA и IEC60793-2-10 A1b стандарди и во согласност со Ro HS спецификации.Оваа СМ влакна има жолта боја јакна со 3.00 мм дијаметар.OS1 кабли имаат 0.25 d B/km слабеењето во 1550 nm и 0.35 d B/km во 1310 nm.Оваа ВАЛУТНА да LC Еден режим Дуплекс OS1 влакна patch кабли работи на -20℃ до +70℃ и имаат минимум инсталација радиус на свиткување 5.0 cm и минимум долгорочни свиткување радиус од 3 cm.S1 patch кабли дозволи за конекции помеѓу амандман панели и мрежата и серверот опрема.OS1 patch кабли најчесто се користат во пасивен апликации (GPON, FTTX и Lan).Опис : Овој кабел карактеристики : Singlemode 9/125 micron, LC да ВАЛУТНА конектор.Специјално дизајниран за Ethernet, мултимедијална порака или други комуникациски application Fiber оптички кабел се широко се користи во мрежата и datacom полиња.Добар додаток на линкот сигналот на мрежата ефикасно.Спецификација : Конектор Тип : ВАЛУТНА да LCMaterial(Надворешен) : PVCDensity : Duplex Main Боја : Yellow Core : Singlemode Fiber Cable Функција : Singlemode 9/125 Micron Cable Должина : 3 Meters/10 Ft Пакет Содржина : 1 x ВАЛУТНА-SC Влакна Кабел.

Главните карактеристики

Connector Type:
FC to LC
Material(External):
PVC
Density:
Duplex
Main Color:
Yellow
Core :
Singlemode Fiber
Cable Feature:
Singlemode 9/125 Micron
Cable Length:
3Meters/10Ft
Package Content:
1 x FC-SC Fiber Cable :
Избор на клиент