.

.

Црвена Ѕвезда Премиер Classique Порано Montrachet Квасец За Вино

Црвена Ѕвезда Премиер Classique Порано Montrachet Квасец За Вино

DEN 167.76

Пристапност
Во достапна форма

Премиерот Classique порано Montrachet Црвена Ѕвезда за производство на Вино.Вклучува 1 Пакет на Квасец.Корисно во производство на суво, со полно тело црвени и бели вина.Вклучува една 5 грам пакет.На Црвена Ѕвезда Montrachet квасец вирус произведува полно работно тело црвени и бели вина и може да се користи за да се ферментира да се заврши сувост.Тоа е добро прилагодени за Шардоне, Мерло, Syrah, Zinfandel и други суви, полно тело вина.Таа има добра толеранција на алкохол од 15% и произведува вина со префинета комплекс вкусови и интензивна боја.Вклучува една 5 грам пакет.

Главните карактеристики

Избор на клиент