.

.

Природната Зелена Кожа за на Рака за Вашата Трска, Одење Стап Отвор за Врвца, се Обликува рачно изработени Подароци

Природната Зелена Кожа за на Рака за Вашата Трска, Одење Стап Отвор за Врвца, се Обликува рачно изработени Подароци

DEN 672.00

Пристапност
Во достапна форма

Природна Кожа.Димензии : 16 x 10 cm / 6" х 4" инчи.Овие прекрасни зглоб канапи кои се вашите canes ќе изгледа новиот и елегантна со.Дизајниран од страна на ARTWalking Sticks.Дали вашето одење стап падне од вашиот сфати или дали ви се најде тоа тешко да се наведнувам да земам од подот?Овие одење се држи зглобот кабли се задржи на трска е прикачена на вашиот зглоб, и лесно да го зграби кога е потребно.Тоа е, исто така, претставува идеален начин за спречување на трска од лизгање далеку од вас ако имате послаба контрола.Ефтин, но суштински додаток.Ова е погоден за секое одење canes & одење стапчиња Лудиот Коњ кожа ќе ја апсорбира масла од вашите раце, додавајќи карактер на вашиот избран парче.Овој природен процес ќе предизвика кожа да се формира сјајни слој изработка на производ изгледа дури и повеќе исклучок отколку пред тоа.Кога добиеше, тоа ќе се промени својата боја и ќе им даде истрошени изглед.Ова ви овозможува да се направи вашиот омилен бренд нова точка изгледа солиден, ретки и најзаслужен.Лудиот коњ leathers се произведени со примена на одреден вид на восок со полно зрно cowhide кожа површина која е buffed и измазнети надвор.Овој процес резултати во триење на третираната површина се менува својата боја.Трансформацијата во својата текстура не само што не е итно, но ви дозволува да ги промените со текот на времето, исто така, излагање на античкиот ефект.

Главните карактеристики

Избор на клиент