.

.

TRC 26020008-6 12/3 Мерач Shockshield GFCI Заштитени Во согласност Три-Кабелот Сет со 3-Места, 2-Нозе, 15-Засилувач, Жолта

TRC 26020008-6 12/3 Мерач Shockshield GFCI Заштитени Во согласност Три-Кабелот Сет со 3-Места, 2-Нозе, 15-Засилувач,

DEN 813.60

Пристапност
Во достапна форма

12/3 SJTW 2 " In-Line GFCI Кабелот Сет со Запалени Три-Извор Receptacle.NEMA 5-15 Plug Патување Ниво : 4 - 6 м-р.c ULus Наведени.Од Производителот на примарната причина за шок и electrocution во домот е електрични состојба позната како Земја на Грешка.Проблемот е толку голема што Националната Електрични Код мандати, употребата на Земјата Грешка Коло Interrupters за сите купатило, кујна, подрумот и гаража места во сите нови домови во САД.Дури и така, над 170 милиони Американци живеат во домови кои се изградени пред овој мандат беше стави во сила, и се така ранливи на шок или electrocution од земјата грешки.Преносни GFCI Три-Кабелот има вграден електронски circuitry која ги следи електрични струи и исклучува моќ во само 25/1000?s на втор ако земјата грешка е присутна.Во затворен простор, тоа е совршен за користење во подрум, гаража или работилница.На времето-отпорни куќиште го прави тоа добро прилагодени за употреба на отворено, од страна на базен, брод, или RV.Користење со алат, на тревникот опрема, батерија давачки или кое било друго место каде што електрична енергија може да дојде во контакт со вода.

Главните карактеристики

Избор на клиент