.

.

Piment d'Espelette-Црвена Чили Пиперка во Прав| 1.41 Оз Тегла| Gorria Различни, Чили Леќата-Зачин| AOC Класифицирани , Не-ГМО, Од Франција| За Chili Con Carne, Chipotle, Мексиканската/ Тајландск?

Piment d'Espelette-Црвена Чили Пиперка во Прав| 1.41 Оз Тегла| Gorria Различни, Чили Леќата-Зачин| AOC Класифицирани

DEN 138.96

Пристапност
Во достапна форма

ОРИГИНАЛНИОТ БАСКИСКИ НАСЛЕДСТВО — На Gourmanity Црвена Чили Пиперка во Прав е направен од 100% сонцето-овошје, свежо земјата Espelette пиперки дека не содржат вештачки ароми, без конзерванси, и се ГМО слободни.Со строга квалитетот надзор за одржување на традиционалните начини на одгледување на овие пиперки, вие сте обврзани да добиете покачени резултати со секое јадење.Повеќенаменска ЗАЧИН — Нашата цел е да се фати на потпис со полно работно тело вкус на чили пиперка, главен во Баскиската кујна.Се користи за леќата вашиот chipotle, chili con carne, chorizo, или било кој класичен јадење на Мексиканската, француски, Texan, Индиски, или Тајландски кујна.AOC Класифицирани — Одгледувани во mountainside во специфични комуни на Франција, нашата црвена чили пиперка добиете сите потребни внимание, сонце, и да се грижи тие треба, тие се засадени, одгледува, собрани и третирани од страна на земјоделците кои сакаат нивниот занает и се бореле да ја зачуваат нивната традиција.Имајќи го AOC сертификација значи дека можете да добиете еден производ кој е во оригинална форма, со полно работно тело вкус и сите свои автентични карактеристики.СЛАТКА & SMOKY — Оваа сорта на пипер се карактеризира со благи spiciness и smoky арома.Ова им овозможува на нашите чили зачин се употребува во секоја чинија ќе желба, како што тоа го прави не надвладее рецептот со тоа што се премногу топло.GOURMANITY, ПРИКАЗНАТА ЗАД ВКУС — вредноста на здрави, традиција храна богата навлегува подлабоко од совршен вкус — тоа одѕвонува позадина приказна на нашиот свет.Секоја чинија акции на неговото наследство и е често врзана за борби и триумф на целата популација.Производите што ги помести се во прилог на наследство, без разлика дали е од мирно mountaintop, раздвижениот град, или скриена-далеку село.Нашата мисија е да им помогне на гледате светот преку шарени вкусови кои имаат приказни за раскажување.

Главните карактеристики

Избор на клиент