.

.

Ivysport Маскирани Sweatshirt, Унисекс, Училиште Боја, Логото Наследство

Ivysport Маскирани Sweatshirt, Унисекс, Училиште Боја, Логото Наследство

DEN 576.00

Пристапност
Во достапна форма

УДОБНО И МЕКА – Ова Ivysport Универзитет на Аризона мажите и жените долг ракав crewneck пот кошула изгледа одлично и да се чувствува пријатно.НАПРАВЕНИ ВО САД – Нашето Наследство дух носат и стока, исклучиво е дизајнирана и отпечатена за Wildcats фанови, студентите и дипломците во НАС, додека во високо-квалитетна облека се увезени.Машина За Миење.Нашата компанија го слави диск за извонредност во академици и атлетика од страна на студентите, поранешните и идните дипломци од елитните образовни институции.Наследството качулка стана омилен во гардероба на супер навивачи, колеџ студентите, и на идните дипломци во светот.Оваа машина се перат премиум маскирани руно sweatshirt е совршен подарок за мажите и жените.Логоа и бои се одобрени, лиценциран и изработени од најквалитетни материјали.ЖИВ ТРАЈНИ ГРАФИКА - екранот печатени Универзитет на Аризона име нема да избледи со текот на времето и Вилбур и Wilma Дивите име е видливо silkscreened во традиционални, класик и официјално писмо блок фонт на овој удобен памук екипажот вратот кошула која одговара на мажите и жените.АВТЕНТИЧЕН, ОФИЦИЈАЛНО ЛИЦЕНЦИРАНИ : Овој официјален т-маица е произведен и официјално лиценцирани со Нова Агенда.Овој Универзитет на Аризона логото печатени качулка е направен од удобно 50% памук и 50% полиестер мешавина нуди на студентите и дипломираните најсвеж Wildcats облека, стока и грабеж совршен за tailgating на враќањето дома игра ден, родителите викенд или за секојдневна облека.

Главните карактеристики

Избор на клиент