.

.

GasSaf 6 Стапки Низок Притисок за Пропан Регулатор со АДС Заверена ЛПГ Црево Повеќето ЛП Гас Скара, Грејач и Оган Јама Табела,3/8 Женски Одблесокот Нут

GasSaf 6 Стапки Низок Притисок за Пропан Регулатор со АДС Заверена ЛПГ Црево Повеќето ЛП Гас Скара, Грејач и

DEN 575.76

Пристапност
Во достапна форма

1、Поврзува со QCC1/Type1 ЛП тенкови и цилиндри,се вклопува да скари на гас, грејачи ,оган јама маса и повеќето QCC1/Тип 1 низок притисок на гас апликација.Одлично за СКАРА, кампување, tailgating, греење потреби или да се има отворен cookout. 2、Замена за Вебер Битие 300-серија скари на гас, Битие Сребро C, Битие Злато ,Битие Платина , Дух E-210/E-310 итн.и повеќето од Char-broil гас решетка со страна режач,Дуна-Glo dgp350snp-d,mfa350bnp/mfa350cnp ge530bsp-d, dge486ssp-d, dge486gsp-d итн.,Uniflame GBC873 W-C, GBC873 W, GBC940 WIR, GBC940 WIR-C, GBC976 W, GBC956 W1-C, GBC1076 WE-C, BH12-101-001-02 итн., повеќето од Kenmore гас скара и повеќето од Brinkmann гас скара. 3、3/8-инчи одблесокот фитинг има надворешен дијаметар на 5/8-инчи, со цел да се приспособат на одблесокот седиште,На пример, 95, 000 BTU на час, низок притисок за пропан регулатор со 6feet/72inch Низок Притисок на ЛПГ црево за пропан гил и оган јама маса, силна црево ќе трае долго време. 4、Лесна инсталација - Не се потребни алатки, алатка-помалку приврзаност кон резервоарот.Тоа е нормално ако слушате шум во регулаторот, тоа е резонанца на гас во регулаторот. 5、Обезбедува безбедна, воздух-тесна поврзаност помеѓу скара или пожар пит и резервоарот, не гас протекување, гарантира безбедноста при користење на скара, без проблеми, со регулатор или гас, проток на воздух, се држи стабилно и на соодветно ниво.На пропан црево регулаторот обезбедува дополнителен проток заштита за вашата безбедност и автоматски ќе се затвори.Се замени за Вебер Битие 300 серија скари на гас, Битие Сребро C, Битие Злато, Битие Платина, Дух e-210 / e-310, и повеќето знак-broil гас скари со страна горилници, дуна-glo dgp350snp-d, MFA350 BNP/mfa350cnp ge530bsp-d, dge486ssp-d, Dge486gsp-d, Uniflame gbc873w-c, GBC873 W, GBC940 WIR, gbc940wir-c, GBC976 W, gbc956w1-c, gbc1076wee-c, bh12-101-001-02, повеќето Kenmore гас скари и повеќето Brinkmann скари на гас. 100% солидна месинг ефикасно да го спречува гас корозија.Брз и лесен за монтажа на резервоари пропан и гас цилиндри без алатки.Одлична притисок олеснување уреди направи вашиот излез постабилна и нејзините полесно да ја контролирате температурата на храната. 3/8" Женски Одблесокот вртливата орев кој има надворешен дијаметар на 5/8", Со цел да се приспособат за одблесокот седиште.Се обрне внимание:материјал на производ е со висок квалитет гума, па ве молиме да се чува далеку од огнот извор.

Главните карактеристики

Low pressure :
Избор на клиент