.

.

Lenox Пеперутка Ливада Доделување Боул , бела тело -

Lenox Пеперутка Ливада Доделување Боул , бела тело -

DEN 1439.76

Пристапност
Во достапна форма

Ова се меша и натпревар на класична збирка е и машина за миење на садови и микробранова безбедно, што го прави идеален за секојдневна употреба. 10" дијаметар со 72 оз капацитет за што служи голем дел, giftboxed.Пеперутка Ливада колекција доделување боул. 10" дијаметар со 9 првенство капацитет.Направена од најдобрите Lenox порцелан, Пеперутка Ливада е совршен избор за денес.Направени на чип-отпорни Lenox бел порцелан.Им служи на една грамада од вкусен зеленчук или пире од компири во ова раскошно големина Пеперутка Ливада доделување боул.Дизајниран за чип-отпорни издржливост, Пеперутка Ливада, ќе ги негува место во вашиот дом за многу години и нуди можност да се прошири вашата колекција со неверојатен спектар на јадење, оркестарот и давање на подарок можностите што се на располагање.Сите dinnerware е безбедно за употреба во машина за миење садови.Инспириран од мајсторство на Луис Ле Luyer, постојат многу прекрасен модел varriations за да изберете од, секој кој нуди исклучителна низа на пеперутки, цветови и други чуда на природата, сите донел во мека палета на бои. Џеф Dalto Жив пеперутки, dragonflies и bumblebees зуи за голем број на различни цвеќиња на Пеперутка Ливада dinnerware колекција.Машина За Миење На Садови И Микробранова Безбедно.Им служи на вашето семејство и пријатели во стил со разновиден големи доделување боул во популарната се меша и натпревар Пеперутка Ливада колекција.Направена на парична казна коска порцелан.Опис на производот најпопуларните секојдневен dinnerware колекција во Америка, Пеперутка Ливада е навистина современ се меша и натпревар класика.Висок-Квалитет На Изработка.

Главните карактеристики

Избор на клиент