.

.

WBJLG 5pcs Erlenmeyer Borosilicate Стакло Колба Широк Врат Конусна Триаголен Колба

WBJLG 5pcs Erlenmeyer Borosilicate Стакло Колба Широк Врат Конусна Триаголен Колба

DEN 1642.80

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран со стандардни graduations, рамно дно, и екстра - големи означување област.Тешки стакло единствен дебелина на ѕид дистрибуција, трајни и практични.Висока температура отпорни и хемиски отпорни, практична алатка во вашата лабораторија.Добро направени од премиум borosilicate стакло со минимални термичка експанзија, даваат релативно висока отпорност на температурни промени.Широко се користи за образование, хемија, истражување, или живот наука апликации.Опис Направени од - friendly висока borosilicate стакло материјал, издржлив, безбеден и без мирис.Стандарден капацитет : јасно скала, полесно да се идентификуваат за прецизни мерења.Нема меурчиња, не burrs, мазна и заоблени.Повеќе погодно да се користи за учениците во училиште лабораторијата кога прават експерименти во хемијата класа.Карактеристики - Боја : Транспарентна. - Материјал : Стакло. Големина на : 18. 30 X10. 50 X10. 50cm/ 7. 19 X4. 13 X4. 13inch. - Капацитет : 50мл, 150ml, 250ml, 500ml, 1000ml. - Дизајнирани со стандардни graduations, рамно дно, и екстра - големи означување област. - Тешки стакло единствен дебелина на ѕид дистрибуција, трајни и практични. - Широко се користат за образование, хемија, истражување, или живот наука апликации. - Добро направени од премиум borosilicate стакло со минимални термичка експанзија, даваат релативно висока отпорност на температурни промени. - Висока температура отпорни и хемиски отпорни, практична алатка во вашата лабораторија.Пакет Вклучувајќи 5 x стаклени колби.

Главните карактеристики

Избор на клиент