.

.

Војна Орел Мелница ' Рж Брашно, Органски и не-ГМО - 5 lb. торба - Пакување од 2 кеси

Војна Орел Мелница ' Рж Брашно, Органски и не-ГМО - 5 lb. торба - Пакување од 2 кеси

DEN 575.76

Пристапност
Во достапна форма

Органски ' Рж Брашно, не-ГМО за здрава печење.Прекрасна за "Стариот Свет", уметничките и sourdough леб!.Се постигнува совршен суптилни, питу ' рж вкус кога леб одлуки.Посетете ја нашата продавница за повеќе органско брашно и природни жито-врз основа на храна.За срдечна ' рж леб, со суптилни питу вкус.Ова е благо-зачинет ' рж, не се премногу силни, но уште многу вкусна.Прекрасна за стариот свет леб.Ова не се смета на светлината 'рж ниту една темна' рж, ние мелење нашите органски ' рж брашно директно од цело зрно значи, ова е како казна pumpernickel брашно.

Главните карактеристики

Избор на клиент