.

.

Excalibur Тркала Додатоци HCR18M-4 Центар Оддалечиме Прстени 71.50 mm Центар да 72.62 мм Пречник на Алуминиум (4-Pack)

Excalibur Тркала Додатоци HCR18M-4 Центар Оддалечиме Прстени 71.50 mm Центар да 72.62 мм Пречник на Алуминиум

DEN 228.96

Пристапност
Во достапна форма

Пакет од четири (4) високо квалитетни Алуминиумски центар оддалечиме прстени произведени во многу високо ниво на толеранција. 71.50 mm внатрешен дијаметар, и 72.62 mm надворешен дијаметар.Направена од Алуминиум.Центар Оддалечиме Прстени се дизајнирани за да се намали потенцијалот на возење вибрации при инсталирање на non центар-центрични тркала на вашето возило.Центар Оддалечиме Прстени работа од страна на безбедно пополнување на јазот помеѓу вашето возило е од центар, и вашиот тркало центар понесе.Ова им овозможува на тркала да седат повеќе фокусирани на возилото центар, на тој начин потенцијално намалување на тркалото на вибрациите кога се користи правилно гума поставена и избалансирани тркала.Се продаваат како сет на четири, со 71.50 mm Внатрешен Дијаметар да одговара на вашето возило е од центар, и 72.62 mm Надворешен Дијаметар да одговараат на вашите тркала е центар понесе.Боја прикажано е за репрезентативен цели - Точната боја на производ примени може да варираат.

Главните карактеристики

Избор на клиент