.

.

KEO 94154 Кобалт Челик Woodruff Keyseat Машина, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, 1/2 месо тело со Дијаметар, 1-1/2 Машина со Дијаметар, 16 Прави Заби, 5/16 се Соочуваат со Ширина

KEO 94154 Кобалт Челик Woodruff Keyseat Машина, Соголени (Светла) Финиш, Круг месо тело, 1/2 месо тело со Дијаметар,

DEN 1938.96

Пристапност
Во достапна форма

Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.KEO woodruff keyseat секачи се исклучително разновиден профил мелење секачи.KEO woodruff keyseat секачи се исклучително разновиден профил мелење секачи.Иако оригинално дизајнирани да мелница стандард woodruff keyseat, тие сега ги задоволи голем број на апликации од мелничката слотови за мелење теми.Кобалт челик алатки се слични на високо-брзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформансите при сечење потешко метали како што се од нерѓосувачки челик никел или легури.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување.

Главните карактеристики

Избор на клиент