.

.

Westin HDX Капка Nerf Чекор Барови | Wrangler JK Неограничен 4dr 2007-2018 | 56-13295 | Текстура Црна | 1 Пар

Westin HDX Капка Nerf Чекор Барови | Wrangler JK Неограничен 4dr 2007-2018 | 56-13295 | Текстура Црна | 1 Пар

DEN 2349.60

Пристапност
Во достапна форма

СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Директно одговара за 2007-2018 Wrangler JK Неограничен 4dr.Умираат печат челик чекор области за максимална влечење.Солидна 1 парче изградба.Се вклопува тесни за да рокер панел за подобро се вклопуваат и солиден изглед.Westin е HDX Капка Nerf Чекор Барови обезбеди солиден изглед и функција која камион сопственици треба и да се сакаат.Тие поседуваат солидна 1 парче челична конструкција и тешки удар плочи создавање на високо влечење чекор области.На HDX Капка Nerf Чекор Барови, исто така, карактеристика Westin е notched бар дизајн кој им овозможува на повеќе од 2 инчи на дополнителни пети/пета поставеност во однос на своите конкуренти.Достапни во текстура црна заврши која ја надополнува Westin HDX Браници.На HDX Капка Чекори возило за специфични апликации и вклучуваат возило специфични монтирање на комплет, инсталација на хардвер и инструкции.

Главните карактеристики

Избор на клиент