.

.

AT3-1500X Прилагодлива Променлива Фреквенција Диск 3 Фаза Брзина Контролер Инверторот Мотор со Заштита Функција AC 380V 1.5 kW 4А -

AT3-1500X Прилагодлива Променлива Фреквенција Диск 3 Фаза Брзина Контролер Инверторот Мотор со Заштита Функција

DEN 2028.00

Пристапност
Во достапна форма

Специјална технологија-Ова VFD користи уникатен метод за контрола за да сфатат висок вртежен момент, висока прецизност и широк брзина регулирање на опсегот на возење, со високи перформанси.Добри перформанси-Тоа е добар анти-патување перформанси и способноста да се прилагодат на груба сила, температура, влага и прашина пречки, значително подобрена стабилност.Се задоволат вашата потреба-Преку оптимизирање на PWM контрола на технологијата и електромагнетна компатибилност, тоа ги задоволува корисници' барање на ниско ниво на бучава, ниски електромагнетни пречки.Заштита функција-струја, во текот на напон, над топлина, преоптоварување, под напон, интелигентни моќ модул заштита.Лесен за употреба и Едноставен за ракување и жица.Брз старт и стоп одговор, голем вртежен момент при ниска брзина.Опис : Оваа Променлива Фреквенција Диск е направен од висок квалитет на школка материјал, отпорни на топлина и пламен retardant.Хуманизирано тастатура дизајн, лесно да се работи.Дигитален екран го прави лесен за читање јасно.Високо ефикасни фан има најдобри топлина дисипација ефект.Карактеристики : Ова VFD користи уникатен метод за контрола за да сфатат висок вртежен момент, висока прецизност и широк брзина регулирање на опсегот на возење, со високи перформанси.Тоа е добар анти-патување перформанси и способноста да се прилагодат на груба сила, температура, влага и прашина пречки, во голема мера се подобри stability.By оптимизирање на PWM контрола на технологијата и електромагнетна компатибилност, тоа ги задоволува корисници' барање на ниско ниво на бучава, ниски електромагнетни пречки.Во текот на струја, во текот на напон, над топлина, преоптоварување, под напон, интелигентни моќ модул заштита.Едноставен за ракување и жица.Брз старт и стоп одговор, голем вртежен момент при ниска брзина.Спецификација : Модел : AT3-1500 XApplication опсег : Universal Power снабдување фаза : Три phase Rated струја : 4 ARated напон : AC380 V(три фаза)Погодни мотор моќност : 1.5 k WFilter : Вграден-во Filter DC напојување : Напон type Control метод : V/F затворени loop Output напон прилагодливи метод : PWM control Size : Прибл. 18 x x 12.5 12.5 cm / 7 x 4.9 x 4.9 inch Weight : 1431g Package Листа : 1 x Променлива Фреквенција Диск.

Главните карактеристики

Избор на клиент