.

.

Bolner е Fiesta Екстра Фенси Мексиканската Леќата 4 Вкус Различни Пакет, (1) секој: Adobo Масла', Тихуана Масла' Бифтек Ал Јаглерод, Picadillo Масла' Мексиканската Месо, Fideo Масла' Ме

Bolner е Fiesta Екстра Фенси Мексиканската Леќата 4 Вкус Различни Пакет, (1) секој: Adobo Масла', Тихуана Масла'

DEN 1980.00

Пристапност
Во достапна форма

4 Вкус Set - Совршени за Давање на Подарок.За оние кои сакаат да зачин работите.Fiesta Бренд е Тексас традиција.За голема Мексико и Tex Mex оброци.Овој објект не е производител создадени од различни пакет и не ќе бидат испратени во оригинал производителот на пакувањето.Adobo Масла' вкусови чинија со вистинската рамнотежа на зачинета, слатко, кисело и солено добрина.Кога се додава за да guacamole, tacos, грав, и чили, ќе искуство удар на топлина, кој tantalizes вашиот палети, оставајќи го сакаат повеќе.Picadillo најчесто се служи со ориз или се користи за да се пополни tacos, колачи или croquettes.Тоа е слатка и солена вкус кој традиционално се направени со земјата месо и домати, сепак додавање кромид, пиперки и разни зеленчук може да им даде на вашиот Picadillo уникатна пресврт на екстра вкус.Тихуана Масла Посипете било тенок стек великодушно со Fiesta Бренд Тихуана Масла.Нека стои 30 минути пред готвење или фрижидер до 24 часа за максимална вкус развој и tenderization.Море Бифтек Ал Јаглерод брзо во текот на топла јаглен оган да се печат во сокови, а потоа готви додека направено ( внатрешна температура од 170 степени (F).Парче месо и место на топла tortillas.Гарнитури со guacamole и фудбалскиот picante.Fideo Масла леќата ќе додадете совршен баланс на солено, вкусен и сладост за било каков глупак јадење можете да се подготват.Едноставно се скрши на долги тенки тестенини во кратки парчиња и браун во врело масло, да се биде внимателен да не изгори било парчиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент