.

.

SomerTile Biarritz Зелена 3 x 6 Керамички Ѕидни Плочки (44 Плочки/6.04 регион.)

SomerTile Biarritz Зелена 3 x 6 Керамички Ѕидни Плочки (44 Плочки/6.04 регион.)

DEN 2505.60

Пристапност
Во достапна форма

Одделение 1, прв квалитет на керамички плочки за ѕид употреба.Стаклен, малку текстура заврши со мешан заврши и умерена варијација во тонот.Стр.E.Јас.Рејтинг 0 е погодна за ѕидови и станбени употреба.Сите керамички / порцелан и природен камен плочка во координирање серија може да се произведува во различни времиња кои можат да предизвикаат варијација во боја многу (боја) и калибар (големина) која е автентична на плочка. 6.04 квадратни метри, 44 парчиња по случај.Случај тежина е 14.55 lbs.Мешање на модерна и гроздобер елементи на дизајнот, нашите Biarritz Зелена 3 во.x 6 во.Керамички Метрото Ѕидни Плочки нуди еден неврзан урбани жалба.Кој носи изглед, оваа плочка е суптилна изјава парче создадени од потресени модели во seafoam зелената боја на тон.Со мало undulation и мешан заврши, ова метрото плочки нуди рачно изработени изглед преку суптилни несовршености кои го направите да изгледа како секоја плочка е рачно изработени.Достапни во осумнаесет печати варијации што се случајно расфрлани низ секој случај, варијација во текот на секоја плочка имитира автентична возраст изглед.Својот стаклен функција ја прави оваа плочка е идеален избор за внатрешна ѕид инсталации, вклучувајќи, кујна backsplashes бања тушеви, и огниште фасади.Оваа плочка е совршен избор на свој или на спарени со други производи во Biarritz Колекција.Плочка е подобар избор за вашиот простор.Оваа плочка е направен од природни состојки, што го прави здрав избор, како што е, ослободени од алергени, VOCs, формалдехид и ПВЦ.

Главните карактеристики

Избор на клиент