.

.

NaCraftTH Рачно Изработени Слика Pegasus Крилест Коњ Духане На Стакло Злато Уметнички Дела Направена Figurine Дома Декор Фантазија Подарок Колекционерски

NaCraftTH Рачно Изработени Слика Pegasus Крилест Коњ Духане На Стакло Злато Уметнички Дела Направена Figurine

DEN 431.76

Пристапност
Во достапна форма

PEGASUS (Pegasos), Крилест Коњ од грчката Митологија, е бесмртна, крилест коњ што извираше од вратот на beheaded Gorgon Medousa.Материјал : Стакло - Големина : 3" (W) x 6" (L) x 6.5" (H) / Тежина : 270 g.Направени со висок квалитет стакло и извонредни детали како што можете да видите во слика.Совршен за да се одржи речиси насекаде.Одлична декорација објект за спална соба, дневна соба или канцеларија.Уметнички дела од страна на професионални мајстори од Тајланд.Може да се користи како специјален подарок за вашата специјална личност.Боја : Pegasus.

Главните карактеристики

Избор на клиент