.

.

2 Поставете Mooncake Мувла Притиснете со 11 Stapms, FineGood DIY Колаче Машина 50g 100g Цвет Притиснете Mooncake Мувла Рака Притисок Mooncake Печење Алатки

2 Поставете Mooncake Мувла Притиснете со 11 Stapms, FineGood DIY Колаче Машина 50g 100g Цвет Притиснете Mooncake

DEN 263.76

Пристапност
Во достапна форма

2 Различни Големини на Mooncake Габи : Оваа група на mooncake притиснете габи вклучува 2 големини, 50g и 100g mooncake мувла која може да ги задоволи вашите различните потреби на DIY печење. 11 Дизајни на Куки Марки : Доаѓаат со 11 парчиња на цвет притиснете марки на различни форми, 5 парчиња се вклопуваат за 100g притиснете мувла, 6 парчиња се погодни за 50g mooncake мувла.Премиум Материјал : Овие mooncake секачи се направени од храна одделение ABS кој е соодветен и безбеден за правење на сите видови на десерти, како што се mooncake, куки, торта бисквит, печива.Прилагодливи Mooncake Големина : висината на mooncake може да се прилагоди со вртење на knob на справи, ќе може да дизајнира различни големини на mooncakes според вашите потреби.Лесен за Чистење : По користење на mooncake мувла, ве молиме да користите сапун и топла вода за да се мие и сува тоа за следната употреба, тогаш чувајте го на ладно место и да се избегне од изложување на сонце.Спецификација на Mooncake Притиснете Мувла : Материјал : Храна одделение ABS пластика Апликација : 50g, 100g заврши mooncake Количина : 2 сет на mooncake габи, 11 компјутери cookie марки Заврши Торта Големина : 4.5 х 3.5 cm / 1.77 x 1.38 во(50g) 6.5 х 3.5 cm / 2.56 x 1.38 во(100g) Пакет Листа : 1 x 50g Mooncake Мувла 1 x 100g Mooncake Мувла 11 x Цвет Cookie Печат.

Главните карактеристики

Избор на клиент