.

.

POOLPURE Замена за Базен Филтер Hayward CX480XRE, Pleatco PA56SV-PAK4, Unicel C-7458, Filbur ВАЛУТНА-1223, ФК-6420, Hayward SwimClear C2020, C2025, 4X56 квадратни. ft. Филтер Кертриџ

POOLPURE Замена за Базен Филтер Hayward CX480XRE, Pleatco PA56SV-PAK4, Unicel C-7458, Filbur ВАЛУТНА-1223, ФК-6420,

DEN 304.80

Пристапност
Во достапна форма

Certificatie WP-12238, со IAMPO, 2019.Ние сме посветени на обезбедување на најдобри квалитет на добра цена.Мерење на надворешен дијаметар на кертриџ во инчи (+/- 1/16).Овој филтер се користат во базени / бањи направени од страна на : Hayward и други производители.Ако првите и/или на дното е отворен, мерка внатрешниот дијаметар на отворот (+/- 1/ 16 инчен).Уживајте во вашиот уникатен слободното време.Земете предвид дали или не постои центар core (ПВЦ цевка во центарот). 【Компатибилни Модели】 Должина : 14 3/16"; Надворешен Дијаметар : 7"; Врвот Отвори : 3"; Дното Отвори : 3".Ако не знаете замена дел број за вашата кертриџ, тогаш изборот на кертриџ може да се постигне со мерење на вашите веќе постоечки. 【Лесно Чистење】На Trilobal Ткаенина Структура филтер материјал, го прави лесно да се ослободи нечистотии кога чистење на филтер, филтер е како нова по чистењето.Мерка кертриџ должина од крајот капа на крајот капа (+/- 1/16).Poolpure се фокусира на доведување голема технологии и производи на пазарот кои навистина се обезбеди чиста вода филтрација е можно за здравје, безбедност и среќа на секој базен и спа сопственик.Надворешен Дијаметар : 7".Се идентификуваат точни врвот и на дното тип. 【Долг животен Век】 Уникатен Trilobal Филтрација Ткаенина Структурата го прават тоа полесно да се фати голем волумен на contiminants.Земете предвид дали или не постои центар core (ПВЦ цевка во центарот).Се идентификуваат точни врвот и на дното тип.Направи забелешка на производителот и број на модел на филтер во кој замена кертриџ ќе бидат инсталирани. Answer : ___________________________ NOTE : Сите марка остануваат сопственост на нивните соодветни holder(s) и се користи за компатибилност на информации само.Дното Отвори : 3".Препорачливо е да се чисти касети секој еднаш месечно за да се зголеми филтер перформанси. Poolpure филтер обезбедува безбедно и јасно прочистена вода да ги инспирира највисок чувство на среќа.Овој филтер ефикасно ги отстранува коса, остава, прашина, слоевита, песок, итн.Мерење на надворешен дијаметар на кертриџ во инчи (+/- 1/16).Исклучи било рачки или екстензии.

Главните карактеристики

Избор на клиент