.

.

FlagSource Род Ајленд Најлон државното Знаме, Направени во САД, 3x5'

FlagSource Род Ајленд Најлон државното Знаме, Направени во САД, 3x5'

DEN 690.00

Пристапност
Во достапна форма

Сите Flag Source знамиња се "Заверена Направени во U. S. A." со Знаме Производители Здружение на Америка (FMAA).Дигитално печатени користење на најнови и најсовремени ткаенина технологија на печатење на високо 600 dpi резолуција на најдобар квалитет 200 denier најлон.Du Pont мастила значи вашето знаме ќе има долготрајни боја за надворешна употреба и бескомпромисна крварат преку пенетрација за живописни грб слики.Ние користиме тешки 9 оз.поли sateen наслов кој е whitest и најсилните во индустријата.Нашата цврста месинг grommets ќе се одржи во повеќето екстремни временски услови.

Главните карактеристики

Избор на клиент