.

.

Заземјување Душек Подлога со 15 Метри Основани Мозок, Близнак XL Големина, Дише Заземјување Душеци за Спиење

Заземјување Душек Подлога со 15 Метри Основани Мозок, Близнак XL Големина, Дише Заземјување Душеци за Спиење

DEN 381.60

Пристапност
Во достапна форма

????【ПРЕМИУМ МАТЕРИЈАЛОТ】- 100% Високо-проводници СТП јаглерод leatherette со дише дупки и еластична ремени да се задржи фиксиран на душек кога го користите.Пакетот содржи Близнак големина XL (39"*80") заземјување мат и 15 метри заземјување кабел ( се применува до НАС штекер ). ????【ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ】- Заземјување може да се намали стресот, намалување на хронична болка, брзо оздравување, подобрување на спиење, зголемување на енергијата, да ја нормализира крвниот притисок и проток на крв, да се ублажат напнатоста во мускулите и главоболка, подобрување на менструалниот и женски хормони симптоми, намалување на џет заостануваат,итн. ????【WORKIND ПРИНЦИП】- Заземјување терапија е дефинирана како допирање на Земјата со вашата кожа.Нашите заземјување влошки овозможи да ги апсорбира надворешната енергија од Земјата со тоа што употребата на кожата природна влага како диригент во текот на ноќта.За безбедност, ве молиме не користете го заземјување мат за време на електрична бура. ????【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】- кожа-како страна оди нагоре и друга страна се оди надолу.Направи контакт со избрише-можност јаглерод кожа-како страна директно.Поврзете кабелот на конекторот на мат и контактот на ѕид.Тоа ќе работат ефикасно. ????【ПО ПРОДАЖБАТА & СОВЕТИ】- Нема перење на земјата мат во машина за перење во случај на оштетување на мат.Општо земено, вие едноставно може да се избрише од земја терапија спиење мат со вода навлажнета крпа.Не користете било какви средства со кајгана или природни масла како лаванда или кокосово масло, како тие ќе се намали ефикасноста на работата на заземјување мат како резултат на тоа да се уништи на спроводливост на сребро.Кожа вкус е нормално, и тоа може да бидат отстранети од страна на неколку дена на природна вентилација.Големина : Твин XL(39"*80").

Главните карактеристики

Избор на клиент