.

.

Зимска ' Рж Семе, 5 Фунти

Зимска ' Рж Семе, 5 Фунти

DEN 390.96

Пристапност
Во достапна форма

1 lb.Зимска ' Рж Семе.Одличен за фиксација на азот, додавање на органски материи и плевел сузбивање. 1 lb.торба ќе се покријат околу 200 квадратни метри.Секогаш Брзо & Бесплатен Превозот.Произведени од страна Homesteader Хоби.Зимска ' Рж е популарна покрие култура која спречува ерозија и гради органска материја назад во почвата. 1 lb.ќе се покријат околу 200 квадратни метри.Голема за да нема до градинарството и азот чистење на улиците.

Главните карактеристики

Избор на клиент