.

.

Силиконски Тесто Мат за Возен Тестото Не се Лизга крупните, Nonstick Тесто Печење Мат со Мерења, Силикони Тесто Возен Мат со Тесто Scraper (20 x 16, Сина)

Силиконски Тесто Мат за Возен Тестото Не се Лизга крупните, Nonstick Тесто Печење Мат со Мерења, Силикони Тесто

DEN 1500.00

Пристапност
Во достапна форма

【Храна Одделение Силиконски】Силикони тесто мат е направен од 100% од храна одделение силиконски.Дамка-доказ, BPA free, и стап-отпорни.Тесто за печење мат никогаш нема да се оцрни или бојата.Отпорен на температура од -30°F до 470°F., Бидејќи на своите храна одделение силиконски, не постои било лошо мириса и овој мат нема да произведе никакви лоши работи за да ја загадуваат вашата храна на високи температури. 【Совршена Големина За Сите Треба】специјално дизајнирани силикони тесто/печење мат е за 20" со 16".Ова тесто мат има една скала во сантиметри и друг во инчи да се гарантира совршена резултати - во секое време!Подарок за Домаќинка, Готвење Ентузијасти. 【Лесно Да се Исчисти & Продавница】Едноставно миење на силиконски тесто печење мат со топла сапуница вода или да ја ставите во машина за миење на садови за чистење.На nonstick печење мат може да се чуваат навива или укината, заземаат минимален простор во некоја фиока или шкафот.Ова добро чувана готвач е тајна е задолжително за секој бејкер. 【Анти-се Лизга на Дното】 : Силикони тесто мат е силно лепило на countertop или други површини, тоа не се лизга и слајд на countertop и може да се реализира целосна лепливоста. 【Она што Ќе Добиете за】Најдобри Силикони Тесто Мат, Тесто Scraper, добредојдовте водич, нашите грижете се-free 3-месечен гарантен, и пријателски услуги на клиентите.

Главните карактеристики

Избор на клиент