.

.

Parkhurst на Канада Класичен Волна Баскиски Beret-Унисекс

Parkhurst на Канада Класичен Волна Баскиски Beret-Унисекс

DEN 684.00

Пристапност
Во достапна форма

100% Волна.Направен Во Канада. 100% Волна-Направени Во Канада. 11 инчен дијаметар.Унисекс - Една Големина Одговара На Повеќето.Место Чисти Ладно/Не Кајгана/Не Сува Чиста.Лежеше Рамен да се Исуши/Преструктуирање.PARKHURST НА КАНАДА КЛАСИЧЕН ВОЛНА БАСКИСКИ BERET - УНИСЕКС Овој класичен волна Баскиски beret е направена во Parkhurst е производствени капацитети во Канада од 1926 година. Сето тоа почна кога Луј Borsook, основачот на компанијата, купи beret одлуки опрема во Европа, веднаш по Првата Светска Војна и го донесе назад во Канада.Денес, Parkhurst испораките на Северно-Американски воени со овој класичен волна beret како и вие.Се издвојува со нашите стилски beret.

Главните карактеристики

Избор на клиент