.

.

Patak е Путер Кокошка Сос Благи, 15 мл

Patak е Путер Кокошка Сос Благи, 15 мл

DEN 489.60

Пристапност
Во достапна форма

Содржи 1-15oz тегла со Путер Кокошка Врие Сос, служи 7 луѓе.Се меша во малку Индија : блага и крем кари сос инспириран од вкусни северниот дел на Индиската кујна.Едноставни Состојки : Овој сос има комплексен зачин се вклопуваат да се донесе вашиот автентични кари антена заедно во само неколку минути.Без Вештачки Вкусови, Глутен Слободни, Вегетаријанска.Уживајте со basmati ориз или naan леб.Patak е Путер Кокошка Врие Сос е класичен омилени.Оваа блага и крем кари сос е инспириран од вкусни северната Индиска кујна и е комплексен зачин се вклопуваат да се донесе вашиот автентични кари антена заедно во само неколку минути.Едноставно додадете Patak е Путер Кокошка Врие Сос да seared пилешко или протеини на избор.За veggie опција, обидете се со paneer и мал број на свеж зеленчук.Уживајте со basmati ориз или naan леб.Служи до 6. Без Вештачки Вкусови, Глутен Слободни.Погодни за Вегетаријанци.Зошто да не им даде на друг Patak е блага врие сос еден обидете се : Korma, Манго Кари, или Благи Кари.

Главните карактеристики

Избор на клиент