.

.

Вера [10-Pack] 20A Отворено GFCI Места, Времето и Подесувате-Отпорни GFI Дуплекс кутиите на двата краја, Self-Тест WR TR Земјата Грешка Коло Interrupter со Ѕид Плоча, Бела со Црвени и Цр

Вера [10-Pack] 20A Отворено GFCI Места, Времето и Подесувате-Отпорни GFI Дуплекс кутиите на двата краја, Self-Тест

DEN 2159.76

Пристапност
Во достапна форма

Спецификации : Електрични оценка 20 A/125 V/2500 W.Ги исполнува или го надминува UL943 2015 стандарди.Во согласност со Националната Електрични Код (NEC) барања.ETL Наведени.Спецификации : Електрични оценка 20 A/125 V/2500 W.Ги исполнува или го надминува UL943 2015 стандарди.Во согласност со Националната Електрични Код (NEC) барања.ETL Наведени.Спецификации : Електрични оценка 20 A/125 V/2500 W.Ги исполнува или го надминува UL943 2015 стандарди.Во согласност со Националната Електрични Код (NEC) барања.ETL Наведени.Времето отпорни : Вера WR GFCI се направени од УВ-отпорни материјали deigned да го издржат отпорност на елементи што го прави погоден области кои се предмет на влага, отворен или затворен, како што се patios, кујната или бањи.Си игра-Отпорни GFCI Штекер : Подесувате отпорни на блендата безбедност механизам блокира пристапот до власта, освен ако на приклучокот е вметната, обезбедување на дополнителен слој на безбедност во домаќинства со деца.GFCI Места : Обезбедува заштита од електрични шокови, што може да се случи од погрешни апарати во влажни локации.Уредот ги детектира и патувања на земјата грешки во 1/40 од секунда.Авто-Тест 20 Amp GFCI Штекер : Да се обезбеди континуирана заштита против земјата грешки, на GFCI штекер врши автоматско авто-тестови.Инсталира во вашата бања, кујна, гаража и подрум.Големина : 10 Парчиња | Боја : Бела (Црвена + Црна Копчиња).

Главните карактеристики

Избор на клиент