.

.

Kisoondo Традиционалните Соја Сос (4oz) - Cheongjang. На возраст од 1 Година или Помалку

Kisoondo Традиционалните Соја Сос (4oz) - Cheongjang. На возраст од 1 Година или Помалку

DEN 285.60

Пристапност
Во достапна форма

Додадете Kisoondo Chungjang соја сос во вашиот готвење за да се направи храна вкус подобро и повеќе хранливи.Cheongjang е соја сос, на возраст од 1 година или помалку.Таа има посветла боја и помалку вкусен вкус во споредба со Ganjang.Тоа е ферментиран во Jangdokdae, традиционалната керамика тенџере во Јужна Кореја.Ефективна за вентилација и сонцето апсорпција прави побогат вкус и хранливи материи побогат.Рака-берат и природно се одгледува сојата грав во Damyang, Јужна Кореја.MSG слободни.Без вештачки вкус.Fat-free, холестерол-слободни.Chungjang се вели дека има голем број на здравствени придобивки.Од 1972 година, Kisoondo служеше премиум традиционалните пасти и соја сосови.Сите храна се направени со рецепт од 35. службен господар на традиционална храна во Јужна Кореја.Господар има наследено 300 годишната историја на семејни тајни рецепти.

Главните карактеристики

Избор на клиент