.

.

Mizuno GMP2BK-700DS Mizuno Про Outfield Бејзбол Ракавици, 12.75, Левата Рака

Mizuno GMP2BK-700DS Mizuno Про Outfield Бејзбол Ракавици, 12.75, Левата Рака

DEN 8400.00

Пристапност
Во достапна форма

НИ kip кожа : построги влакна креирање на повеќе издржливост и премија, меки се чувствуваат за врвот на линијата перформанси можете да им верувате.Школка кожа дланка лагер : исто премиум кожа на надворешната школка на ракавица како на дланка лагер, кои ви даваат трајни и доследно се чувствуваат.Играчот џеб дизајни : џебови наменети специјално за играч на потребите и начинот на кој тие сакаат да се пробие во нивните ракавица.Удобно, рака базирани модели : множества вашиот џеб под веб и им помага да го оформат вашиот ракавица како Про.Препораки : плитки : средината infielders.Редовна : сите.Длабоко : shortstops и 3Б.На Mizuno Pro Series карактеристики на највисок квалитет на кожа и суровини и материјали кои се достапни во светот.Дизајниран од страна на нашите најдобрите господар занаетчии, кој јаде, спие и диши ракавица дизајн и го посветиле своите животи на потрагата по совршен модел.Користење на ракавица скенира на стотици професионални играчи, секој Mizuno Про 312662.RG90.16.1275 е создаден во една совршена природна, веќе формирана џеб врз основа на играчите потреби и желби на секоја позиција.Направени со нас kip кожа пржен во Јапонија за да ви даде мека, но сепак фирма чувствуваат дека ќе се формира само на начин ви се допаѓа и да се држи до брзината на игра, така што ќе може да се изврши во вашиот највисоко ниво.

Главните карактеристики

Избор на клиент