.

.

FRAMORE Конзервирана Целата Слива Домати во Пире, Лупено, Увезуваат, Автентичен италијански

FRAMORE Конзервирана Целата Слива Домати во Пире, Лупено, Увезуваат, Автентичен италијански

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

КВАЛИТЕТ : Домати се избрани и обработени за автентичен вкус.УВЕЗЕНИ : УВЕЗЕНИ : Рака бере, варен, и подготвени во Италија.УПОТРЕБА : може да се подготви било сосови како Arrabbiata, Marinara, Домати и Босилек, Печено лук, Puttanesca.ЦЕЛИОТ : Лево целата кога се готви и пакувани за полн вкус и текстура.ТРАДИЦИОНАЛЕН : за Користење на истите техники од 90 години, што процесот на нашиот домати со внимание.Сан Marzano домати се одгледуваат во една мала област во нозете на Планината Везув.Круши Сливи домати од овој регион се богати со вкус и хранливи материи од почвата и се користи за да се произведе цела лупено домати за многу најдобар квалитет.FRAMORE домати се избрани за нивната текстура, конзистентност, и киселост, обезбедување на автентичен италијански вкус и квалитет.Рака бере, подготвени и да готви, на домати потоа се пакуваат во пире, па вие сте секогаш добивање на 100 проценти од домати без било додадени состојки.Употребата со вашиот пица, тестенини, сосови и повеќе.Ако сакате постојано зрели домати, вкусни вкус, и непоколеблива квалитет, FRAMORE е тука да им служи.

Главните карактеристики

Избор на клиент