.

.

APEXY - Целиот Црн Лук - Ферментиран за 90 Дена - Природно Возраст - Лупено Еден Каранфилче - Гурманските Superfood - Подготвени се да Јадете За Ужина или Готвење - Халал Завере

APEXY - Целиот Црн Лук - Ферментиран за 90 Дена - Природно Возраст - Лупено Еден Каранфилче - Гурманските Superfood

DEN 1247.76

Пристапност
Во достапна форма

ЦРН ЛУК : APEXY Црн Лук е вкусна, гурманските superfood.Почнувајќи свежи суровини лук (Allium sativum), Црн Лук е подложен на процес на ферментација давање на лук нејзините различни темно боја, послатка вкус, и мека, гумени текстура.Лупено и подготвени-да-јадат, целиот наш Црна лукчиња се прекрасни закуска и здрава придружба на вашите омилени јадења.РАЗНОВРСНА СОСТОЈКА : А melding на сладок и вкусен!Црн Лук има датум-како сладост со tangy лук нијанси кои додадете длабочина на вкусот, спарување совршено со широк спектар на храна.Уживајте во Црн Лук во салати, преливи, маринада, сосови, се шири, леб, пица и повеќе.АНТИОКСИДАНС БОГАТ : Подобро е за вас.Кога лук е ферментиран, комплексот allicin, која дава суровини лук својата луто мирис, ги претвора во корист антиоксидантни соединенија.Додавање на оваа хранлива-густа Црна Лук во исхраната носи потенцијални здравствени придобивки, вклучувајќи ги и контролирање на шеќерот во крвта и поддршка на здравјето на срцето.ПРОЦЕС на ФЕРМЕНТАЦИЈА : Внимателно избрани во иста големина и ферментиран под контролирани со висока температура, висока влажност на условите за неколку недели.APEXY Црн Лук светилки се одржа во 140 170°F за 90 Дена во ферментација соба и природно возраст дополнителни 30 дена, што резултира во благ вкус и мека, glutinous текстура.ПРИРОДНО РАСТЕ & ХАЛАЛ ЗАВЕРЕНА : Едноставно најдобар!За разлика од другите Црн Лук производи, нашата ферментирани еден лукчиња се 100% природно расте без хемикалии, лупено и спакувани целата без адитиви, и заверена Халал.Секој ќе уживате во прекрасни вкусови и здравствени придобивки од APEXY Црн Лук.

Главните карактеристики

Избор на клиент