.

.

SHINESTAR 12ft Пропан Регулаторот Црево со Пропан Резервоарот Колосек, Дамка Челик Плетенка ЛП Гас Регулаторот, 3/8in Женски Одблесокот Фитинг за Оган Јама, Режач Шпорет, Гр

SHINESTAR 12ft Пропан Регулаторот Црево со Пропан Резервоарот Колосек, Дамка Челик Плетенка ЛП Гас Регулаторот,

DEN 767.76

Пристапност
Во достапна форма

【Совршено се Надополни】приложените пропан мерач може да се открие опасни протекување и прочитајте гориво ниво на прв поглед. 【Потрајни】Нерѓосувачки плетенка црево спречува без оглед на животни од џвакање преку вашите црева. 【Стандарден Конектор】Acme орев QCC пропан цилиндар адаптер x 3/8" женски одблесокот монтирање. 5/16" дијаметар ЛП црево. 【Мулти-Цел】Одговара за пропан скара, камп шпорет, оган јама, грејач, бојлер и повеќе низок притисок уред. 【Контрола на Проток на Гас】регулаторот Штекер Притисок е 11"В. Ц(1/2 PSI).Одржување на протокот stably и во соодветни нивоа, вашата скара, ќе се работи како нов повторно.Опис : го Замени краток регулатор на цревото за полнење на гас апаратот.Избегнувајте безбедност прашање од страна на функција на мерач откривање.Исто така ви кажува колку се пропан е оставено во резервоарот. 12ft доволно долго за да се стави на пропан резервоарот онаму каде што е потребно со должина да се поштедат.Додадено заштита од не ' рѓосувачки челик плетенка околу црево.Совршен за оган јама, се пропан грејач, пропан бојлер, камп шпорет, скара и повеќе низок притисок за пропан апарати.Нашите пропан регулатор со црево има вишок на протокот заштита за вашата безбедност и автоматски ќе се исклучи.Функција : Црево Должина : 12 Нозе Врска : Acme нут (QCC) x 3/8" Женски Одблесокот Фитинг Штекер Притисок : 11" В. Ц. Капацитет на Проток : 80,000 BTU/Час Должина : 12 нозе /144 инчен ЗАБЕЛЕШКА : ЦЕЛОСНО ЗАОСТРЕНИТЕ на двете страни на цревото пред да го користите за да се спречи истекување.За да проверите и да бидете сигурни дека на цревото е далеку од ОТВОРЕН ОГАН пред да ја инсталирате на вашиот апарати.Одржување на цревото далеку од ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА.За Надворешна Употреба.

Главните карактеристики

Избор на клиент