.

.

Macor, MAC3-04048, Machinable Керамички Диск, 3 Дијаметар X 1/4 Дебели

Macor, MAC3-04048, Machinable Керамички Диск, 3 Дијаметар X 1/4 Дебели

DEN 671.52

Пристапност
Во достапна форма

Лесно изработени керамички користење на стандардни секачи и практики-се користи како направат прототип за производство материјал каде керамички може да биде потребно-може да се одржи и да бидат изработени со многу точни tolerances т.е. +/-.0001" и површина завршува надолу за да 1-2 ра-тоа континуирано останува стабилна во 800°C со максимална врв на 1000°C-како електричен изолатор, особено при високи температури, тоа е одличен во високи напони и широк спектар на фреквенции-коефициент на термичка експанзија лесно натпревари повеќето метали и запечатување стакло.

Главните карактеристики

Избор на клиент